0,00 zł

Serum doskonałości - tajemnica naturalnych składników, dla nieskazitelnego blasku Twojej skóry

2023-12-06

Zasadniczo warto przede wszystkim zadać sobie pytanie, czego i dlaczego tak naprawdę potrzebuje moja skóra i jak najlepiej mogę to osiągnąć? Wybierając konkretne produkty, dobrze jest przyjrzeć się bliżej ich składom, ponieważ najlepsze efekty daje pielęgnacja dostosowana do konkretnych potrzeb.

Dlaczego pielęgnacja skóry jest tak ważna?

Wspomaganie funkcji ochronnych skóry to tylko jeden z celów pielęgnacji, ale można też przeciwdziałać naturalnemu procesowi starzenia się, jeśli zastosujemy odpowiednie preparaty. Skóra zaczyna się starzeć już od 20 roku życia, staje się bardziej wiotka i sucha, powstają pierwsze zmarszczki, a po 30 roku życia, powoli maleje produkcja kolagenu. Produkcja tłuszczu jest już o około 30 procent niższa niż u dwudziestolatków. Dlatego wraz z wiekiem, chętniej sięgamy po serum i kremy dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Szczególnie skuteczne są składniki aktywne, które pomagają zachować elastyczność skóry, zatrzymują wilgoć oraz redukują zmarszczki i zaburzenia pigmentacyjne.

Skuteczna pielęgnacja cery może spowolnić proces starzenia i sprawić, że skóra będzie wyglądać zdrowiej. Pozbędziesz się plam pigmentacyjnych świadczących o wieku Twojej skóry i od razu poczujesz się młodsza. Zdecydowanie polecamy nasze serum rozjaśniające przebarwienia MONA LAB® No 03, którego bogaty skład wyrównuje i ujednolica koloryt skóry, zmniejsza przebarwienia, a także regeneruje, nawilża i koi. A co za tym stoi? Witaminy, roślinny glikol z kukurydzy, który zatrzymuje wodę, ekstrakt z australijskiej śliwki, komórki macierzyste borówki brusznicy, oraz Darkout – naturalny ekstrakt z afrykańskiej rośliny, który jest odpowiedzialny za działanie rozjaśniające oraz zwiększające produkcję kolagenu. Już kilka kropli tego serum, przynosi zaskakujące efekty potwierdzone badaniami.

Kosmetyki z czystym składem to świadoma pielęgnacja dostosowana do potrzeb

Wiemy, że sucha skóra na twarzy powoduje dyskomfort, swędzi, czasami piecze, do tego jest dużo bardziej skłonna do zmarszczek niż skóra normalna. Dzięki kilku wskazówkom pielęgnacyjnym i odpowiedniemu serum, możesz przywrócić skórze nawilżenie i odbudować barierę ochronną. Zacznijmy od tego, że suchość skóry twarzy jest spowodowana głównie brakiem lipidów i zaburzoną równowagą wilgoci. Lipidy to własne tłuszcze skóry, które stanowią część naturalnej bariery ochronnej i są ważne dla jej jędrności i elastyczności. Z biegiem czasu ilość lipidów w skórze maleje, bariera ochronna skóry staje się coraz bardziej krucha, a jej odporność słabnie. Odpowiedzialne za to mogą być na przykład predyspozycje genetyczne, spadający poziom estrogenów lub wpływy zewnętrzne. To, czego brakuje skórze w miarę starzenia się, to przede wszystkim nawilżenie i elastyczność.

Zaczynamy zwracać uwagę na takie składniki serum jak: retinol, kwas hialuronowy, witaminy czy przeciwutleniacze. Skupmy się w tym miejscu na kosmetykach naturalnych, które cechuje czysty skład. Produktem, który sprawdzi się w pielęgnacji każdego typu cery, jest nasze serum nawilżające z efektem glow MONA LAB® No 01. Ten bardzo wydajny produkt o niezwykłym składzie, ma za zadanie zadbać o twarz, szyję i dekolt. Jego wizytówką jest 4 x 100 potwierdzone badaniami laboratoryjnymi:

  • 100% uczucie nawilżenia
  • 100 % rozświetlenia
  • 100% uczucia ukojenia
  • 100% złagodzenia

A za kulisami główni sprawcy sukcesu tego kosmetyku – prowitamina B5, aloe vera gel, hydrolat z bambusa, niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, glikol roślinny z nasion kukurydzy, czy wreszcie substancja z nasion peruwiańskiej rośliny Tara. Warto dodać, że to serum bez substancji zapachowych.

A jakie serum będzie najlepsze dla mojej skóry?

Przede wszystkim wybierz serum, którego skład dokładnie odpowiada potrzebom Twojej skóry. Jeśli w pielęgnacji już używasz serum to wiesz, że jest niezwykle cenne, i że to idealny dodatek do Twojego programu pielęgnacyjnego. Silnie skoncentrowany produkt jak MONA LAB® No 02 SERUM ANTI AGE jest stworzony do intensywnej dbałości o skórę, mówimy o nim serum doskonałości. Dzięki lekkiej konsystencji i niewielkim cząsteczkom pielęgnacyjnym szczególnie szybko się wchłania i wnika głęboko w skórę. Te właściwości sprawiają, że serum idealnie nadaje się do rozwiązywania konkretnych problemów skórnych, takich jak utrata napięcia, blasku czy wiotkość. Stosując je rano i wieczorem już po 14 dniach zauważysz wyraźną poprawę. Właściwa i świadoma pielęgnacja skóry to podstawa, aby przeciwdziałać oznakom starzenia. Ale na stan Twojej skóry, wpływa także Twoje życie codzienne i emocjonalne. Dlatego wspomagaj działanie kosmetyków redukując stres, stosując zbilansowaną dietę i skupiając się na aktywności fizycznej.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień  2023

Nowości

Serum Anti age

Serum Anti age

169,00 zł
Serum anti age zawiera składniki aktywnie odmładzające skórę.
Serum rozjaśniające przebarwienia
Serum rozjaśniające przebarwienia usuwa je skutecznie, co potwierdzają przeprowadzone testy.
pixel