0,00 zł

Jak przywrócić jędrność skórze twarzy?

2024-07-16

Skóra z wiekiem zaczyna się zmieniać, a zmiany te są uwarunkowane działaniem czynników fizjologicznych, takich jak hormony i geny. Na to zwykle nie mamy wpływu. Jednak jędrność skóry twarzy zależy w dużej mierze również od czynników zewnętrznych – diety, stylu życia i pielęgnacji. Nie możemy zatrzymać procesu starzenia się skóry, lecz możemy go spowolnić. Oto plan pielęgnacji ukierunkowany na poprawę jędrności skóry i oparty na składnikach o działaniu udowodnionym laboratoryjnie.

Brak jędrności skóry twarzy – dlaczego skóra traci elastyczność?

Kolagen i elastyna tworzą wspólną sieć, zwane też rusztowaniem tkanek, które zapewnia elastyczność skóry. Utrata jędrności skóry twarzy wynika z naturalnie postępującego spowolnienia metabolizmu komórkowego. Proces ten – inaczej mówiąc starzenie – rozpoczyna się u kobiet około 25-30 roku życia. Z wiekiem organizm produkuje coraz mniej kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Zmniejsza się też wydzielanie sebum przez obniżenie produkcji lipidów. Elastyczność skóry pogarsza się, ponieważ traci ona naturalne nawilżenie, a ochronna funkcja płaszcza hydrolipidowego słabnie. Naturalna sieć kolagenowa przestaje być sprężysta. Skóra zaczyna poddawać się grawitacji, owal twarzy ulega zmianie, a zmarszczki stają się bardziej widoczne.

Co wpływa na szybsze wiotczenie skóry?

Jedną z głównych przyczyn wiotczenia skóry jest też stres oksydacyjny. Wywołują go wolne rodniki, które uszkadzają wiązania kolagenowe i których uwalnianie wzrasta pod wpływem czynników, takich jak:

  • promienie UV,
  • stres,
  • nieprawidłowo dobrana pielęgnacja i jej brak,
  • niezdrowa dieta,
  • zanieczyszczenie powietrza, smog, dym papierosowy,
  • niekorzystne warunki atmosferyczne (mróz, wysoka temperatura, wiatr itd.),
  • światło niebieskie emitowane m.in. przez urządzenia mobilne, ekrany.

Warto wiedzieć!

Istnieje zjawisko zwane inflammaging, które odnosi się do szybszego starzenia się skóry wynikającego ze stałej ekspozycji na czynniki zewnętrzne z powyższej listy. Unikaj ich, jeśli tylko możesz.

Czy można poprawić napięcie skóry?

Skóra starzeje się według chronologicznego procesu zaprogramowanego genetycznie, lecz jej starzenie zewnętrzne może przyspieszać wiele czynników od nas zależnych, które omówiliśmy wyżej. Dobra wiadomość jest taka, że można te procesy nie tylko przyspieszyć, ale też spowolnić. Jak poprawić jędrność skóry? Przede wszystkim warto wykluczyć czynniki powodujące stres oksydacyjny, polepszyć styl życia i wprowadzić nowy plan pielęgnacyjny oparty na składnikach aktywnych poprawiających napięcie skóry.

Jak poprawić jędrność skóry? Nawilżaj, natłuszczaj, chroń!

Postaw na pielęgnację profesjonalną, opracowaną pod okiem dermatologów i kosmetologów. Mało elastyczna skóra potrzebuje przede wszystkim składników:

  • intensywnie nawilżających (np. kwasu hialuronowego, propanediolu),
  • delikatnie złuszczających, które pobudzają skórę do regeneracji,
  • wspomagających funkcję ochronną naskórka (antyoksydantów, takich jak witamin C i polifenowe, oraz lipidów, takich jak skwalan).
  • aktywnych o działaniu przeciwzmarszczkowym, wspomagających produkcję kolagenu i elastyny oraz budowę ceramidów (np. witamina B, komórki macierzyste roślin, EPS SEAFIL, bakuchiol).

Jędrność skóry twarzy może poprawić zatem jej nawilżenie, ochrona i dostarczenie składników aktywnych, które wzmacniają włókna kolagenowe.

Filary pielęgnacji mało elastycznej skóry – serum i krem

Tajemnicą skutecznej pielęgnacji domowej jest serum, które daje szybkie i widoczne rezultaty, które warto „domknąć” kremem ujędrniającym.

  • Oczyść skórę delikatnym kosmetykiem, takim jak pianka myjąca.
  • Na oczyszczoną skórę zaaplikuj serum anti age, którego efekty działania potwierdzają badania niezależnego laboratorium.
  • Następnie zastosuj krem ujędrniająco-wygładzający. Zawartość w składzie lekkiego, suchego olejku, takiego jak skwalan, zapewni niezbędną okluzję, ale działa komedogennie, czyli nie zapycha porów.

Wybrane składniki zwiększające elastyczność skóry, które znajdziesz w naszych kremach i serach

  • EPS SEAFIL – substancja aktywna pozyskiwana z planktonu, która w 15 minut napina skórę i wypełnia zmarszczki!
  • LIFT Oléoactif® wpływa na utratę jędrności skóry twarzy przez reorganizację sieci kolagenowej. Nie tylko zwiększa elastyczność skóry, ale zapewnia też szybki efekt multiliftingu.
  • Peptydy sygnałowe Matrixyl Morphonics-Peptyd – ich główną funkcją jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny w skórze. W rezultacie staje się ona jędrna i gładka.
  • Koncentrat z łodygi algi Undaria Pinnatifida hamuje procesy starzenia się skóry, reaktywując geny zaangażowane w produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Udowodnione działanie po 14 dniach stosowania.
  • Komórki macierzyste z roślin zapewniają wysokie właściwości regeneracyjne. Działają jak przekaźniki między komórkami macierzystymi skóry a fibroplastami, Pobudzają tym samym do syntezy kolagenu i elastyny. Sprawiają, że procesy starzenia spowalniają i poprawia się elastyczność skóry.
  • Witamina B3, czyli niezastąpiony niacynamid, pobudza skórę do produkcji kolagenu (białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry) i ceramidów („cegiełek” wzmacniających szczelność naskórka).
  • Witamina C neutralizuje działanie wolnych rodników, które przyczyniają się do wiotczenia skóry.
  • Bakuchiol działa tak skutecznie na poprawę jędrności skóry jak retinol, ale nie wykazuje jego skutków ubocznych. Zwiększa liczbę fibroplastów, więc poprawia gęstość i elastyczność skóry twarzy.
  • Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, który przenika warstwę rogową, wiążąc wodę w głębszych warstwach skóry. To doskonały humektant, który nawilża skórę, a to jak wiadomo warunek jej sprężystości.

Wydaje się dużo? Nie trzeba sięgać po cały arsenał składników aktywnych, lecz raczej trafnie dobrać kosmetyki do konkretnej potrzeby, którą jest w tym przypadku ujędrnienie skóry. Składniki z listy znajdują się w dwóch produktach MONA LAB® – kremie ujędrniająco-wygładzającym No 4 i serum anti age No 2.

Co jeszcze można zrobić, aby na dłużej zachować jędrność skóry twarzy?

Co jeszcze może ujędrnić skórę na twarzy? Codzienna aktywność fizyczna (choćby taka jak spacer na świeżym powietrzu czy sesja jogi), zbilansowana dieta (bogata w kwasy omega-3 i omega-6, świeże warzywa i owoce) i odpowiednia ilość snu to trzy filary mające wpływ na elastyczność skóry i ogólnie – na utrzymanie młodego wyglądu na długo. Pamiętaj też o piciu co najmniej 2 litrów wody dziennie. W ten sposób wspomożesz organizm w walce z wolnymi rodnikami. Pomocne są również masaże kamiennymi rollerami i joga twarzy, które rozluźniają mięśnie.

Natomiast pielęgnacja twarzy oparta na aktywnych składnikach sprawi, że skóra otrzyma to, czego potrzebuje. Stanie się bardziej sprężysta, a zmarszczki wyraźnie spłycone. Najważniejsza jest konsekwencja. To, co robisz dla napięcia skóry dziś, będzie najlepiej widoczne za kilka lat, choć na pierwsze efekty możesz liczyć od razu. Mamy na to laboratoryjne dowody!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec  2024
Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 82 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-08-16
Jestem zachwycona po raz kolejny z waszej obsługi !! ❤️
2024-07-11
Rewelacyjna obsługa
pixel